Zdrowie Ludzi Aktywnych
Zadzwoń  603 183 919 Znajdź nas na FacebookuMISJA

Nasze nawyki wpływają na nasze zdrowie. Zatem to, jak długo będziemy żyli, w istotnej części zależy od nas. Chociaż często odwołujemy się do genetyki i zakładamy, że geny determinują nasze zdrowie, to musimy pamiętać, że to nasze nawyki wpływają na działanie genów – ich ekspresję. Dobre nawyki stymulują geny odpowiedzialne za zdrowie. Złe nawyki stymulują geny wywołujące choroby. Nasze zdrowie jest zatem w naszych rękach.
 
Najsilniejszym nawykiem, wpływającym na nasze zdrowie jest aktywność fizyczna. Wynika to z tego, w jakich warunkach w procesie ewolucji rozwijał się nasz organizm. W jakich warunkach kształtowały się nasze geny. Te warunki to przede wszystkim konieczność bycia aktywnym. Bycia aktywnym fizycznie, żeby przetrwać. Nasz tryb życia zmienił się radykalnie w ciągu ostatnich 100 lat, a te sto lat to tylko chwila w historii rozwoju człowieka. Pojawia się zatem niezgodność między tym do czego przyzwyczajony jest nasz organizm, a tym jak wygląda nasze codzienne życie. Ta niezgodność jest przyczyną chorób, które nazywamy cywilizacyjnymi. Chorób układu krążenia, metabolicznych i nowotworowych oraz chorób narządu ruchu. Zmieniajmy zatem nasze złe nawyki.
 
Misją Przychodni Portamedica są kompetentne, oparte na naukowych dowodach, działania na rzecz utrzymania i poprawy zdrowia pojedynczych osób, grup i generalnie społeczeństwa. Dążymy do upowszechnienia aktywności fizycznej i sportu jako najsilniejszego nawyku korzystnie wpływającego na zdrowie i długość życia.
BLOG

AKTUALNOŚCI