Zdrowie Ludzi Aktywnych
Zadzwoń  603 183 919 Znajdź nas na FacebookuFIZJOTERAPIA

Fizjoterapia to dziedzina, która wspomaga wszystkie specjalizacje medyczne.
Celem fizjoterapii jest zapobieganie postępowi i nawrotom choroby, usuwanie różnych dolegliwości i przywracanie sprawności fizycznej, także profilaktyka kontuzji.

W naszej przychodni wykorzystujemy następujące działy fizjoterapii:

1. Kinezyterapia – leczenie ruchem, wykorzystuje wszelkiego rodzaju ruch wykonywany samodzielnie przez pacjenta, który ma mu pomóc w przywróceniu normalnej sprawności.

2. Fizykoterapia – dział rehabilitacji który korzysta z prądów laserów i innych zabiegów fizykalnych.

3. Masaż - najstarsza forma pozbywania się bólu i napięicia, u nas w przychodni dostępne są trzy rodzaje masaży:
-       leczniczy,
-       sportowy,
-       relaksacyjny.


4. Terapia manualna - pozwala poruszyć takimi strukturami naszego organizmu jak stawy, powięzi i nerwy, tzw. prace ręczne mające na celu usprawnić leczenie.

5. Odnowa biologiczna - bardzo niedoceniana dziedzina dzięki której szybciej regenerujemy organizm zarówno po wysiłku fizycznym jak i ciężkiej pracy.


6. Profilaktyka kontuzji i przeciążeń - dzięki niej i naszym wspaniałym specjalistom możemy stosować się do powiedzenia "lepiej zapobiegać niż leczyć". Dzięki wnikliwym badaniom biomechanicznym znajdziemy Twoje słabe punkty i wzmocnimy je za pomocą odpowiednio dobranych ćwiczeń. Profilaktyka skierowana jest do każdego - osób przeciążających swój układ nerwowy za biurkiem, dzieci, osób starszych, amatorów aktywnego życia o także sportowców zawodowych. Zajmujemy się także korekcją złej postawy.

Oferujemy:
1.    Przygotowanie do operacji
2.    Leczenie pooperacyjne
3.    Leczenie bólu kręgosłupa
4.    Stretching na zajęciach indywidualnych
5.    Zachowawcze leczenie kontuzji sportowych i przeciążeń
6.    Leczenie zespołów bólowych obwodowych
7.    Badanie FMSDostępne zabiegi fizykoterapii w Portamedica:
 
 1. ESWT/SWT – pole radiacyjne, fala uderzeniowa. Mechaniczne uderzanie w miejsce chore (bolesne) i podrażnienie w celu intensyfikacji procesów gojenia.
 1. HIL (High Intensity Laser) – Laser wysoko energetyczny, przy pomocy światła stymulacja tkanek do regeneracji, zwiększenie przepływu krwi i aktywności metabolicznej
 1. Prądy:
  • TENS – Przezskórna stymulacja nerwów o działaniu przeciwbólowym
  • Kotza -  stymulacja (pobudzanie) prądami średniej częstotliwości
  • Diadynamik – Prądy na niskiej częstotliwości(50 i 100Hz) o działaniu przeciwbólowym i przekrwiennym
  • HVT – Terapia wysokonapięciowa, prądy o wysokim napięciu do 500V pobudzenie włókien mięśniowych i nerwowych położonych głęboko poprawiająca krążenie obwodowe(leczenie zaburzeń troficznych, owrzodzeń ran...) i zmniejszające napięcie mięśni i działanie przeciwbólowe.
  • Elektrostymulacja -  Stymulacja(pobudzenie) prądami osłabionych mięśni
  • Interferencje 2 i 4 polowa – prądy średniej częstotliwości o działaniu przestrzennym przeciwbólowym, poprawiającym ukrwienie i przewodnictwo nerwowe i mięśniowe
  • Mikroprądy – prądy impulsowe o minimalnym natężeniu(poniżej progu odczuwania), przyspieszające regenerację tkanek miękkich i zrost kostny, działanie przeciwbólowe
  • Galwaniczne – prąd stały o różnym działaniu w zależności od kierunku przepływu prądu i ułożenia elektrod. Służy do wprowadzania leków (jonoforeza).
  • Neofaradyczne – prądy impulsowe o kształcie trójkąta stymulujące układ nerwowy i mięśnie odnerwione
  • Traberta – stymulacja prądem prostokątnym powodująca rozluźnienie mięśni i działanie przeciwbólowe
 1. UD (Ultra Dźwięki) – oddziaływanie falą mechaniczną (dźwiękami o częstotliwości 1 i 3 MHz) przyspiesza szybkość reakcji chemicznych zachodzących w tkankach działa przeciwbólowo, przekrwiennie, hamuje procesy zapalne, zmniejsza napięcie mięśniowe(masaż tkankowy)
 1. Terapie skojarzone UD+Prądy
 1. Pole magnetyczne (stałe i zmienne)  - stymulacja i poprawa organizacji i przepływu jonów w komórkach. Działanie regeneracyjne tkanek miękkich, przeciw obrzękowe, poprawiające oddychanie komórkowe, poprawiające zrost kostny.
BLOG

AKTUALNOŚCI