W czym tkwi siła profesjonalnego masażu ciała?
Leczy, relaksuje, przygotowuje mięśnie do wysiłku. Powodów dla których pacjenci zgłaszają się na wykonanie masażu jest bardzo wiele. W każdym jednak przypadku działanie profesjonalnego masażu ciała jest niezwykle skuteczne i dające natychmiastowe efekty. Zobaczcie, jakie rodzaje masaży możecie wykonać w naszej przychodni i przekonajcie się, dlaczego warto się na nie zdecydować!
Masaż – pozwól swojemu ciału na relaks i regenerację
Według definicji masażem nazywamy zespół ruchów, które wywierają ucisk na tkanki. Masażysta wykonuje odpowiednie ruchy w odpowiednio dostosowanym tempie oraz z odpowiednią siłą, zgodnie z przebiegiem mięśni, tkanek, naczyń krwionośnych oraz limfą. Istnieje kilka najpopularniejszych rodzajów masaży, do których zaliczamy masaż klasyczny, sportowy, leczniczy, drenaż limfatyczny, a także masaż relaksacyjny.
Masaż klasyczny
Masaż klasyczny to najpopularniejszy typ tego rodzaju zabiegu. Każdego dnia na całym świecie setki tysięcy ludzi poddają się jemu dobroczynnemu wpływowi. Podstawowym zadaniem masażu klasycznego jest eliminacja napięcia mięśniowego spowodowanego wysiłkiem fizycznym, przyjmowaniem na co dzień nieodpowiedniej pozycji ciała lub długo utrzymującym się stresem. Masaż ten znakomicie odpręża, wycisza oraz poprawia samopoczucie pacjenta. Może działać również przeciwbólowo, a nawet odchudzająco. Warto w tym miejscu również dodać, że masaż klasyczny jest wykorzystywany jako wsparcie w leczeniu wielu chorób ortopedycznych, ginekologicznych oraz neurologicznych. Masażysta podczas wykonywania zabiegu wykonuje kilka określonych ruchów, do których zaliczamy głaskanie, oklepywanie, ugniatanie oraz rozcieranie.
Masaż sportowy
Każdy sportowiec powinien pamiętać o regularnych masażach. Stanowią one nieodłączny element codziennych treningów i nie mogą być pod żadnym pozorem pomijane lub odkładane w czasie. Masaż sportowy nie różni się zbyt wiele od klasycznego masażu, nie mniej jednak w tym przypadku masażysta używa znacznie więcej siły i energii. Dzięki masażom sportowcy skutecznie zapobiegają pojawianiu się kontuzji, likwidują skutki przetrenowania, a także eliminują ryzyko pojawienia się zakwasów po intensywnych ćwiczeniach. Ponadto masaż sportowy znakomicie rozgrzewa i relaksuje mięśnie oraz stanowi nieodłączny element odnowy biologicznej. W związku z tym, że nie jest to masaż relaksacyjny, a jeden z elementów programu treningowego, może wiązać się z nieprzyjemnymi odczuciami i bólem. Nie mniej jednak jest niezwykle ważny i potrzebny dla każdego sportowca.
Masaż leczniczy
Ten rodzaj masażu również opiera się na technikach masażu klasycznego. Masażysta poprzez wykorzystanie dotyku oddziałuje na ciało, wprawiając je w stan odprężenia i doskonałego samopoczucia. Do wykorzystywanych ruchów zaliczamy głaskanie, uciskanie, ugniatanie, nacieranie oraz mocne oklepywanie skóry, stawów oraz mięśni. Pacjenci, którzy zgłaszają się do gabinetu w celu wykonania masażu leczniczego najczęściej uskarżają się na sztywność, napięcie oraz ból mięśni, migrenowe oraz napięciowe bóle głowy, a także bóle lędźwiowo-krzyżowe. Ponadto masaż lecznicy dodatkowo odprężą organizm i pozwala na złagodzenie stresów. Ten rodzaj masażu charakteryzuje się zwiększeniem dopływu krwi do miejsca, które jest masowane, co w konsekwencji wpływa na przyśpieszenie procesu leczenia.
Drenaż limfatyczny
Drenaż limfatyczny jest masażem uciskowym, którego celem jest usprawnienie krążenia limfy i płynów tkankowych w organizmie. Jest on rekomendowany w przypadku leczenia zastoju limfy oraz obrzęków limfatycznych. Osoby korzystające z drenaży limfatycznych podkreślają również jego pozytywne działanie poprawiające metabolizm organizmu oraz przyśpieszenie procesu oczyszczania organizmu.
Masaż relaksacyjny
Najbardziej przyjemny rodzaj masażu, wybierany w celu odprężenia organizmu, poprawienia nastroju oraz wyciszenia organizmu. To doskonały pomysł na złagodzenie stresującego dnia w pracy, napięć psychicznych, uczucia wyczerpania fizycznego, a także na chwilowe odcięcie się od codziennych trosk i zmartwień.
Rodzajów masaży jest wiele. Podstawą satysfakcji z zabiegu jest dopasowanie konkretnego rodzaju masażu do indywidualnych potrzeb organizmu. Na efekty nie trzeba będzie długo czekać, wystarczy bowiem zaledwie jedna sesja, aby odczuć pozytywne skutki tego rodzaju zabiegu. Więcej na temat usług z zakresu fizjoterapii świadczonych w naszej przychodni znajdziecie tutaj: http://www.portamedica.pl/uslugi/fizjoterapia/?portfolioCats=3